Trasa koncertowa w roku 2022 rozpoczęła się na dobre. Jednym z elementów tegorocznej podróży muzycznej będzie specjalna grupa wydarzeń muzycznych „Od Nocy do Nocy w Perłach Historii”. Zaplanowaliśmy dla Państwa spotkania z muzyką filmowo-musicalową w ponad 10 wyjątkowych lokalizacjach z niezwykle bogatą przeszłością historyczną.

Projekt ten stworzyliśmy, by dać Państwu poczuć namiastkę polskiej historii oraz przybliżyć wartości kulturowe wybranych lokalizacji. Nasze koncerty będą odbywały się w zabytkowych wnętrzach zamków, pałaców oraz w otaczających je ogrodach i parkach. Wybraliśmy miejsca nietuzinkowe, które faktycznie spełniają wszelkie kryteria by móc zostać nazwanymi „perłami polskiej historii i architektury”. Spotkamy się w takich lokalizacjach jak między innymi: Zamek w Baranowie Sandomierskim, Zamek w Radzyniu Chełmińskim, Zamek w Gniewie, Ruiny Zamku w Bodzentynie, Ruiny Zamku w Inowłodzu, Ruiny Zamku w Międzygórzu, Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku, Pałac w Poddębicach, Dworek Starościński w Krasnymstawie i wiele innych. Cieszymy się że klimat naszego projektu „Od Nocy do Nocy” współgra z jakże bogatym w wartości kulturowe dziedzictwem polskiej historii.

Dziś chciałabym podzielić się z Państwem reportażem zdjęciowym z koncertu, który odbył się 3 maja na dziedzińcu XIII-wiecznego Zamku w Tucznie. Wydarzenie to odbyło się w plenerowej odsłonie w towarzystwie żywego ognia, co jeszcze bardziej nadawało zamkowego klimatu.

Według naj­wcześ­niej­szych za­cho­wa­nych źró­deł his­to­rycz­nych pierw­szym z ro­du Wed­lów właś­ci­cie­lem Tu­czna był Has­so von We­del,. Zamek otoczony jest parkiem krajobrazowym, w którym można oglądać stary drzewostan oraz ruiny wysadzonych w powietrze bunkrów.

Pięknie dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie!

Do zobaczenia na kolejnych koncertach

Fot. Dagmara Poraizńska Złota Godzina