Subiektywny życiorys, który miał powstać kilka lat temu.

Urodziłam się w 1992 r. Okres dzieciństwa spędziłam w wiosce, którą maluję najpiękniejszymi barwami mojej wyobraźni – w Maciejowie nieopodal Zduńskiej Woli.

Od dziecka przejawiałam zainteresowania artystyczne. W rodzinie nikt wcześniej nie wykazywał pasji do szeroko rozumianej sztuki. Ja postanowiłam to zmienić, mimo początkowego niezadowolenia moich rodziców z podejmowanych przeze mnie wyborów.

Z marzeniami i wielką determinacją wyruszyłam do Łodzi w wieku 15 lat i właśnie tam zaczęło się moje artystyczne życie. Czerpałam garściami od nauczycieli aktorstwa, w teatrze bywałam częściej niż w rodzinnym domu…. Wystawy, spotkania z artystami, festiwale filmowe, wyjazdy do stolicy, pierwsze castingi, próby w teatrze – to był świat, który chciałam zgłębiać.

Po ukończeniu liceum o profilu teatralno- filmowym w Łodzi, którego wybór uważam do dnia dzisiejszego za jedną z najlepszych decyzji w moim życiu zawodowym, zdecydowałam zdawać na wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie.

Z 1360 osób byłam w finałowej 60 -tce, niestety miejsc było tylko 24. Nie dostałam się, w ostatniej chwili złożyłam papiery nad morze do Gdyni do Szkoły przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej. Zostałam przyjęta ze złotym indeksem. Mimo pięknych nadmorskich widoków, bryzy, klimat uczelni niewiele miał wspólnego z twórczym procesem i dobrą aurą pracy. Ostatnim oddechem, dokończyłam uczelnię uzyskując tytuł Aktorki Scen Muzycznych. Mimo trudnych doświadczeń, mając za sobą edukację w Łodzi, wierzyłam po cichu, że ten zawód, może być właśnie tym co wymyśliłam w moim rodzinnym Maciejowie.

W niecały rok po otrzymaniu dyplomu, dostałam telefon z propozycją zagrania w filmie w reż. Wojtka Smarzowskiego ”Kler”, a następnie w produkcji ”Wesele”. Te spotkania na planie były spełnieniem moich wyobrażeń o życiu zawodowym.

Niespełna 300 koncertów na scenach muzycznych w Polsce, zaszczyt uświetniania projektem muzycznym ”Od nocy do nocy” takich wydarzeń jak Festiwal Literacki Olgi Tokarczuk, towarzyszenie festiwalom filmowym, wystawom artystycznym w tym m.in. Ursuli von Rydingsvärd w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Na drodze ostatnich lat spotykam się wraz z moim zespołem z cudowną publicznością, w miejscach istotnych dla polskiej historii, jak również pełnych magii, zieleni i natury oraz po prostu na salach koncertowych.

Od 6 lat współtworzę projekt „Droga do Marzeń”, dzieląc się dobrą energią i doświadczeniem z uczniami szkół. Współprowadzę warsztaty z przełamywania własnych słabości, mobilizacji do działania i afirmacji swojej życiowej ścieżki.

Moją pracę traktuję także jako misję niesienia ludziom, dobrej energii oraz wartościowych doświadczeń artystycznych. Wierzę, że kultura ma ogromną siłę oddziaływania i dzięki kontaktowi ze sztuką żyje się lepiej, mądrzej, piękniej i bardziej świadomie.

Przez moje życie zawodowe i prywatne prowadzi mnie cytat z filmu ”Słodki ptak młodości”

JA SWOJĄ CIĘŻKĄ PRACĄ I DETERMINACJĄ, STWORZYŁAM PRAWDZIWĄ OSOBĘ, WIZERUNEK KTÓREGO SIĘ NIE WSTYDZĘ.