Dzieci są N I E S A M O W I T E … po każdych warsztatach utwierdzam się w tym coraz bardziej. To nieoszlifowane diamenty, nasza przyszłość.

Początek lutego rozpoczął się intensywnie, a to za sprawą dwudniowych warsztatów kreatywno-poznawczych, które zostały zorganizowane w Szkole Podstawowej w Janiszewicach (Gmina Zduńska Wola) przez absolwentki „3.T.O.W.N- Trzy Takie o Wyjątkowym Nadzieniu”: czyli mnie Paulę Sterna i Jolę Pietrzak. Gościnnie dołączył do nas Artur Kurzawa, który jest również absolwentem naszej szkoły oraz obecnie kierownikiem reprezentacji Polski w Amp Futbol Polska. W warsztatach wziął także udział Kamil Grygiel- zawodnik Amp futbol Polska.

Każde kolejne spotkanie „Droga do Marzeń” to moc dobrej energii, którą dzielimy się nawzajem- MY ABSOLWENCI i UCZNIOWIE TEJ SZKOŁY- nasi młodsi koledzy i koleżanki. Przez uczestników emanuje wdzięczność, radość, ich wewnętrzna mądrość… Celem naszego przedsięwzięcia jest zainspirowanie młodzieży do wyznaczania swoich celów i mapowanie swoich marzeń. Chcemy przekazać im dobrą energię i pomóc uwierzyć w siebie. Dzielimy się z nimi naszą wiedzą, opowiadamy o naszych zawodach.

Ja przeprowadziłam zajęcia teatralno- muzyczno-poznawcze. Zapoznałam młodzież z tajnikami pracy aktorki i wokalistki. Udało nam się również przeprowadzić zajęcia z dubbingu. Pracowaliśmy nad swobodnym wyrażaniem siebie, wiarą we własne możliwości, odnalezieniem własnego „Ja”.

Jola jako projektantka ubioru wraz z dziećmi stworzyła mini kolekcje ubrań. Przeprowadziła młodzież przez każdy etap po kolei: przedstawienie koncepcji, klimat kolekcji, dobór dodatków i materiałów, a na końcu doprecyzowanie detali.

Paula opowiedziała o architekturze wnętrz. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jak stworzyć model przestrzenny z narzuconych odgórnie materiałów. Dzieci dzięki temu zbudowały umiejętność kreatywnego myślenia i generowania nowych pomysłów oraz zapoznały się z procesem projektowania przestrzeni.

Artur poprowadził warsztaty z ampfutbolu- odmiany piłki nożnej dla osób po amputacjach i z wadami kończyn. Uczniowie poznali specyfikę tego rodzaju sportu, spotkali się z zawodnikiem reprezentacji Polski w ampfutbolu Kamilem Grygiel, a także rozegrali wspólny mecz, próbując swoich sił, grając w piłkę nożną o kulach.

Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników stworzył własny plakat celów na 2023 rok oraz otrzymał specjalnie zaprojektowany zeszyt “Droga do marzeń” wręczony przez honorowego patrona Wójta Gminy Zduńska Wola- Henryka Staniucha.

Realizacja reportażu zdjęciowego: Iwona Nowicka

Film: Patryk Dróżdż