Od dawna myślałam o stworzeniu własnego materiału filmowego z wykorzystaniem wybranych utworów z mojego albumu “OD NOCY DO NOCY”. 

Po kilkutygodniowych spotkaniach organizacyjnych z realizatorami zdjęć: Kamilem i Patrykiem z “Sakramentalne Tak”, w oczekiwaniu na odpowiednią aurę oraz po ustaleniu wszystkich szczegółów związanych z projektem, nadszedł ten długo wyczekiwany czas nagrań. (Relacja z planu zdjęciowego została opisana już w naszych aktualnościach tutaj)

Wraz z realizatorami wybraliśmy trzy utwory z płyty “OD NOCY DO NOCY”, które zostały zawarte w materiale filmowym: „PROLOG”, „ON TAK ŁADNIE KRADNIE”, „NOCE I DNIE”.

Ta pierwsza część muzyczna otwiera ważną historię. Dotyka momentów, które kształtowały mnie od dzieciństwa aż do teraz… Sebastian Galus w sposób niewyobrażalnie precyzyjny przelał tę historię na dźwięki muzyki. Po usłyszeniu po raz pierwszy „Prologu” wyobraziłam sobie kadry filmowe i dzięki „Sakramentalne Tak” oraz bliskim nagraliśmy to, co możecie zobaczyć poniżej.

Często powtarzam, że czuje się jakbym była z minionej epoki, dlatego bardzo zależało mi na osiągnięciu klimatu dawnych lat. Plan zdjęciowy odbył się w kliku lokalizacjach usytuowanych w pobliżu mojego rodzinnego miasta. Część nagrań zrealizowaliśmy w starym domku, który idealnie wpisywał się w moje wyobrażenia dotyczące filmu.

“Nim las nim kłos… “ to fragment utworu, którego autorką tekstu była Agnieszka Osiecka. Poniżej przedstawiam Państwu fragment utworu „NOCE I DNIE” w moim wykonaniu.

Jak Wam się podoba moja opowieść ?